Satış Sözleşmesi

Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1. SATICI: 

Ünvanı: Yaprak Hediyelik
Adresi: Fevzipaşa Mah.Uzunoluk Cad no:24 Dulkadiroğlu/KAHRAMANMARAŞ
Telefon: 0344 214 6001 

MADDE 2- KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.yaprakhediyelik.com  internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

3.1- Malin / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme sekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

 

3.2- Ödeme Şekli : Kredi Kartı, Banka Havalesi

3.3- Vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, alıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

İptal/İade: 

100% müşteri memnuniyeti amaçlayan Yaprakhediyelik, kendi tarafından kaynaklanan hataları hemen telafi eder. Ve ürünün yenisini yaparak alıcıya gönderir.

İade edilecek ürünler için şu adımlar takip edilir.

1- Şikayet sahibinin iddiası sipariş detayları bölümünden dikkatlice incelenir. 
2- Gerekirse şikayet sahibinden hatalı olduğu iddia ettiği yerin veya ürünün fotoğrafı istenir.
3- Üründe Yaprakhediyelik’ten kaynaklanan herhangi bir hata var ise, hatalı ürün istenir ve hemen yenisi hazırlanarak bedelsiz olarak yollanır.

Tarafımızdan yapılan bir hatada ödeme iadesi yapılmaz. Ürünün yenisi ve doğrusu bedelsiz olarak yapılır ve size tekrar gönderilir. 

Beden Değişimi: 

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereği, "Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler" iade edilemez, beden değişimi yapılamaz veya ürün değiştirilemez. Bu nedenle kişiselleştirdiğiniz üründe hata olup olmadığını kontrol ederek sipariş veriniz.

Renk/Ton Farkı: 

Kişiye özel olan ürünlerde, eklediğiniz fotoğraflar veya görseller ekran ile ürün üzerinde çok olmasa da farklı durabilir. Ekran parlak ve ışıklı bir yüzey, baskı yapılan ürün ise ışıksızdır. Bu nedenle doğal olarak biz elimizden geleni yapmamıza rağmen ton farkı olabilir.

 

 

3.4- Teslimat
Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir. 
Kargo Ücreti sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER 

4.1- ALICI, www.yaprakhediyelik.com  internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 
ALICInın seçtiği kargo şirketinin teslim edemeyeceği , şehir merkezinden uzak adresler için ALICI sorumlu değildir. Teslim yerleri ve tarihi kargo şirketinin uygulamasına göre yapılır. SATICI bundan sorumlu tutulamaz.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, kişiye özel ürünlerin geri ve iade alınmaması nedeni ile, teslim alan kişi, SATICIYA ürün bedelini 3 gün içinde göndermelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 Bilgisayarımdaki bir resmi baskı yapılabilir mi?

Evet. İnternette bulduğunuz bir resmi veya herhangi bir fotoğrafı baskı yapabiliriz.

Şirketinize gelerek ödeme yapabilir miyim?

Evet. Siparişinizi internet üzerinden tamamladıktan sonra şirketimize gelerek ödeme yapabilirsiniz. Daha sonra biz ürünü hazırlayıp adresinize göndereceğiz.

 Kargo adresime kadar getiriyor mu yoksa ben mi gidip almalıyım?

 Siparişiniz yazmış olduğunuz teslimat adresine teslim edilir.

 Ödeme seçenekleriniz nelerdir?

1- Kredi Kartı(Çok Yakında)
2- Banka Havalesi

 Kargom geldiğinde adreste kimse yoksa ne olur?

 Kargo firması adresinizde bulunamamanız durumunda paketinizi en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır. Kargo 3 gün şubede bekletildikten sonra almamanız durumunda bize geri gönderir.

 Kargo ücreti ne kadar?

 Türkiye'nin her yerine; 
Yurtiçi Kargo: 7,50 TL 
Sürat Kargo: 5,00 TL 
Ürünü sepete eklediğinizde seçim yapabilirsiniz. 
* 46 TL ve üzeri alışverişlerde Tüm Türkiye Kargo ÜCRETSİZ!

Sipariş verdikten sonra değişiklik yapabilir miyim?

 Değişiklik yapabilmemiz için siparişinizin "Onay Bekliyor" konumunda olması gerekir. "Hazırlanıyor-Baskı yapılıyor" aşamasındaki bir sipariş üzerinde değişiklik yapmak çok zordur. Bu nedenle hatanızı fark eder etmez telefon yolu ile bize ulaşırsanız hemen istediğiniz değişikliği yapabiliriz.

Tisho'mun hangi durumda olduğunu nasıl bilebilirim?

 Siparişinizin durumunu üye sayfanıza girdikten sonra "Siparişlerim" linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

 "Sipariş Durumu" nda yazan "Onay Bekliyor vb." kelimelerin anlamı nedir?

 Onay Bekliyor :Yeni verilmiş, ödeme ve detayı onaylanmamış (Buradaki onay havale yaptığınız miktarın tarafımızca görülüp,sipariş detaylarınız da incelendikten sonra onay verilmesidir. Bu incelemede dizaynınızın genel ahlak kuralları,3.şahıs hakları,kabul edilebilirlik gibi kriterlere uyumluluğu denetlenmektedir. 
Siparişinizi mesai saatleri içinde verdiyseniz birkaç saat içerisinde, mesai saatleri dışında verdiyseniz mesai saati başlangıcında onaylanacaktır 
Hazırlanıyor : Ödemesi ve detayları onaylanmış, üretime geçmeye hazır sipariş
Baskı Yapılıyor : O an üretimde olan sipariş
Kargoda : Kargoya teslim edilmiş sipariş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kullanıcı Sözleşmesi

Lütfen, Yaprak Hediyelik 'yi (www.yaprakhediyelik.com) kullanmadan önce aşağıda yazılı olanları dikkatli bir şekilde okuyunuz. 

1. Kullanım ve Güvenlik Kuralları 

yaprakhediyelik.com üyesi olan herkese açık bir sitedir. Tüm üyeler için verilen hizmetler, Gelişmiş Üyelik haricinde veya aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. 

Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üyenin site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar: 

1. a. Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteye kaydedilmesi durumunda. 

1. b. Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda. 

1. c. Üyelere verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılması durumunda (Şifresinin başka kişiler tarafından kötü niyet ile kullanılmasından da) doğrudan ÜYE sorumludur. Aynı şekilde ÜYE, internet ortamında bir başkasının IP adresini, elektronik posta adresini, kullanıcı adını ve sair bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük ÜYE'ye aittir. 

1. d. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda.


2. İçerik Kullanımı 

2. a. Yaprak Hediyelik  'de sunulan görsel, yazısal içerik kişisel kullanım içindir. yaprakhediyelik.com 'in içeriğinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, fotoğrafların, videoların, animasyonların seslerin her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari ya da kişisel amaçlarla izinsiz ve kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya yaprakhediyelik.com 'un  izni olmadan link vermek yasaktır. 

2. b. Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve her hakkı yaprakhediyelik.com 'a  ait olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır. 

2. c yaprakhediyelik.com , her türlü eleştiriye açıktır. Sitemize iletilen tüm bu eleştiriler mülkiyetimizde olup, pazarlama amacıyla kullanılabilir. 


3. Sorumluluklar 

3. a. yaprakhediyelik.com  ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Elde edilen bilgiler, gizlilik prensiplerine bağlı kalmak kaydıyla, içerik bölümümüzü zenginleştirmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliğine gittiğimiz firmalarca paylaşılmaktadır. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır. 

3. b. yaprakhediyelik.com üyesi, kayıt işlemlerini tamamlanıp elektronik posta adresini onayladıktan sonra  işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek Yaprak Hediyelik sitesini kullanmaya başlayabilir.  

3. c. Üye yaprakhediyelik.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile Yaprak Hediyelik 'nin hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk üye'ye aittir.  

3. d. İşbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya Yaprak Hediyelik sitesinde bildirilen genel kurallara uymaması nedeniyle,  Yaprak Hediyelik tarafından geçici veya sürekli olarak üye'nin yaprakhediyelik.com 'den yararlanması engellenebilir ve/veya üyeliği iptal edilebilir.  

3. e. Üye, diğer üyelerin ve ziyaretçilerin Yaprak Hediyelik'yi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veritabanlarını otomatik programlarla yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez. Verileri yanıltıcı hile girişimlerinde bulunamaz. Aksi takdirde üyeliğinin sonlandırılacağı  gibi bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder. 

3. f.  Yaprak Hediyelik ile yapılan mesajlaşmaların yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve Yaprak Hediyelik tarafından önerilmektedir. Mesajlaşmaların yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden ve hasar görmesinden Yaprak Hediyelik sorumlu tutulamaz.  

3. g. Üye, Yaprak Hediyelik 'den kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.  

3. h. Üyeliği iptal etme ve hesap silme işlemi, müşteri tarafından yaprakhediyelik.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.  

3. i. Yaprak Hediyelik ‘de üyenin kendisi tarafından sonlandırılan üye hesabına ait her türlü kaydı. Yaprak Hediyelik silip silmemekte serbesttir, üye silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.  

3. j. Sitenin üyelerinin birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır. 

3. k. Aynı zamanda bu sitede ziyaretçilere bilgi sağlamak ve kolaylık sağlamak amacı ile yer alan linkler (farklı internet sitelerine yönlendiren bağlantılar) ile ilgili riskler ziyaretçilere aittir. 

3. l. yaprakhediyelik.com kullanım şartları, gizlilik prensipleri ve geçerli yasal düzenlemelere bağlı kalmak kaydıyla, üyeliğinize bağlı olan bütün bilgileri kendi pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma hakkına sahiptir. 

3. m. Sitenin belirli yerlerinde bölüme özgü farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen ilgili kuralları kabul etmiş sayılır. 

3. n. Üyelerimize ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için lütfen "Gizlilik Sözleşmesi" sayfasını ziyaret ediniz. 

ÜYE, Servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkında hüküm ifade edeceğini kabul eder. ÜYE iş bu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle Yaprak Hediyelik ‘nin uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin edecek olup, Yaprak Hediyelik, ÜYE'nin sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle kamu kurumlarına ve/veya üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için ÜYE'ye aynen rücu hakkını haizdir.


4.  Yaprak Hediyelik’ nin Hak ve Yükümlülükleri 

4. a. Yaprak Hediyelik üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında, yararlandırılacağını, üyenin paylaşıma açtığı kişisel bilgileri dışındaki bilgilerin hiç bir şekilde yasal zorunluluklar hariç üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmayacağını kabul ve taahhüt eder. Üyenin  Yaprak Hediyelik sitesinin çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj, kazançlara müdahale amaçlı girişimler ve/veya saldırıya neden olduğunun tespit edilmesi veya resmi makamlardan, üyeye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde, Yaprak Hediyelik ilgili üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.  

4. b.  Yaprak Hediyelik taahhüt ettiği hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, işbu sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişiklik yapabilir. Yaprak Hediyelik'nin her zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti sürekli veya geçici olarak durdurmak, servisin içeriğini değiştirmek veya iptal etmek hakkı vardır. Üye işbu tasarrufu peşinen kabul eder. Yaprak Hediyelik, yenilenmiş güncel kullanım şartlarını yine aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek gördüğü takdirde elektronik posta ile üyeye bildirilecektir. Yenilenmiş güncel kullanım şartları, Yaprak Hediyelik da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve  Yaprak Hediyelik sitesinin veya hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.  

İşbu sözleşme hükümlerine aykırı materyalleri  Yaprak Hediyelik sitesine göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Yaprak Hediyelik tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir.


5. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi: 

Üye kayıt işlemini tamamladığı andan itibaren işbu sözleşmede belirtilen şartları kabul etmiş ve iş bu sözleşme yürürlüğe girmiş sayılır. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile veya işbu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.


6. Yetkili Mahkeme ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Kahramanmaraş İdare Mahkemesi  ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.


7. Tebligat Adresleri

7.a. yaprakhediyelik.com
sitesi üyelerinden peşinen posta adreslerini istememektedir. Ancak üyenin  Yaprak Hediyelik’ye bildirdiği eposta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

7.b. Taraflar, mevcut epostalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski epostalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. 

7.c. Yine  Yaprak Hediyelik’nin üyenin kayıtlı eposta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim e-postanın Yaprak Hediyelik tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilecektir. ÜYE, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

eTicaretif